Kapinėse ne vieta pasipuikuoti?nuotraukos (13)

2019 lapkričio mėn. 01 d. 07:01:18 Perskaitė 6730

Žmonės sako, kad kapinėse visi lygūs. Tiesa, mirusiesiems nesvarbu nei kiek gėlių žydi ant jų kapo, nei kokiomis raidėmis iškalta pavardė antkapyje, o gal jo iš viso nėra. Tačiau tai labai svarbu likusiems gyventi. O kai kuriems net amžinojo poilsio vieta suvokiama kaip tinkama pasipuikuoti. Pakonkuruoti, kieno kapelis labiau atitinka šiandien vyraujančias madas, kad ir kaip tai absurdiškai skambėtų.

 

Šiomis dienomis kapinėse gyvybės bus daugiau nei miestų centruose. Žmonės, nešini glėbiais gėlių ir maišais žvakių, lankys išėjusius artimuosius. Ir tai labai graži tradicija, tik ne tuomet, kai prarandamas sveikas protas.

Ar reikia pirkti didžiausias žvakes, statyti aukščiausius paminklus ir lieti brangius marmuro suoliukus kapinėse? „Žinoma, priešingai, ką kaimynai pagalvos?!“ Toks požiūris gajus mūsų visuomenėje. Todėl visai nestebina, kai pažįstama sako, jog kitąmet ims greitąjį kreditą, kad senelio kapą uždengtų granito plokšte. Brangesne. „Nereikės važinėti tvarkyti, o ir kaimynai iš mažo miestelio pirštais nebadys. Galvos, kad gerai uždirbu.“ Nors realybėje jau per didelis butas yra pavertęs banko įkaite ir litrus degalų ryjančiam visureigiui išleidžiami visi vaiko pinigai. Baisu, kad toks pomėgis gyventi ne pagal kišenę kai kuriuos ir nuveda tiesiai į kapus. Gerokai per anksti.

Kita vertus, gal tegul geriau gražiems antkapiams žmonės ima kreditus nei brangiems televizoriams ar naujiems telefonams. Tegul geriau žvakėms išleidžia kelias dešimtis eurų, nei prageria. Juk kartais gyvenime atsitinka taip, kad artimųjų aplankymai kapinėse tampa dažnesni, nei buvę susitikimai gyvųjų pasaulyje. Ir tik per didžiąsias metų šventes seneliui paskambindavusi emigravusi anūkė dabar į jo tėviškę, prie kapo, atvažiuoja bent dukart per metus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net